Close

ACTIVEBASE je výsledkem práce a myšlenek dvou přátel.


Olivier HUGOU, který je nadšený biomechanikou a můj kamarád Guilbaut COLAS, elitní lyžař, mistr světa 2011 v akrobatickém lyžování (boule) a vítěz křišťálového glóbu Světového poháru celkově.


V roce 2013 byl Guilbaut zraněn při kvalifikaci na olympijských hrách v Soči. Přes jeho zklamání z chybějících olympijských her, vynaložil veškeré úsilí na fyzioterapii a kondici v rehabilitačním programu, během kterého ho Olivier pravidelně navštěvoval. Z pozorování rehabilitačních sezení (zejména s medicinbalem při omezených pohybech…) a jejich diskusí přišel Olivier s myšlenkou na židli, která by umožnila pracovat s dolními a horními končetinami v sedě, aby pomohl svému příteli rychleji se zotavit.


První prototyp ACTIVEBASE ožil v Olivierově garáži a byl vyzkoušen v reálných podmínkách Guilbautem, který byl nadšen, jakmile to vyzkoušel… dobrodružství ACTIVEBASE začalo!


Tento první prototyp prošel několika vylepšeními a byly podány patenty. ACTIVEBASE byl poté přihlášen do soutěže Lépine, ve které v roce 2014 zvítězil.

Daniel Honzig byl dlouholetý reprezentant v akrobatickém lyžování stejně jako vynálezce ActiveBase Guilbaut Colas. Když Guilbaut končil svou kariéru, kvůli potížím jenž jsou napsané v předchozím článku, tak Daniel Honzig zrovna nastupoval do seriálu Světových soutěží. I za tu krátkou dobu co společně závodili se stačili seznámit. Aby ne, vždyť Guilbaut byl od malička Danielův vzor v jízdě v boulích a dodnes ho uznává. Když Guilbaut a Olivier přišli na začátku s ActiveBase, tak ho to ihned začalo zajímat a napsal si o první z nich. Po 2 letech, kdy ji Daniel bral po celém světě s sebou přišla nabídka o distribuci v České Republice a on řekl, proč by nemohla pomoc i českým sportovcům a ostatním lidem, když skvěle pomáhala jemu v jeho profesionální kariéře. Slovo dalo slovo a ActiveBase je pro vás nyní i v České Republice. 


Jeho matka Jiřina Honzigová je navíc uznávanou fyzioterapeutkou, takže fyziologii má v krvi


Koupit

Kontaktujte nás

Telefon: +420 604323526

E-mail:   info@activebase.cz

Korespondenční adresa: Vodní 36, Jablonec nad Nisou, 46601

Sledujte nás