Close

Jak naše židlička pomáhá?


ACTIVEBASE je sedadlo vybavené duálním pohyblivým systémem. První je umístěné pod sedadlem umožňuje pohyblivost pánevního dna (břišní svaly, bederní řetěz, cervikální syndrom…). Druhá je umístěná na základně proprioceptivního sedadla ActiveBase, jenž umožňuje pohyblivost dolních končetin (čtyřhlavý sval, hamstringy, lýtka a hýždě …). Použití, dokonce přesného, proprioceptivního sedadla ACTIVEBASE zabraňuje MSD a pomáhá předcházet statickému účinku držení těla, které způsobuje více než 90 bolesti zad.

Konstrukce ergonomického sedadla ACTIVEBASE vám umožňuje okamžitě přemístit páteř a používat hluboké svaly a vazy, které podporují a fungují. U žen je jedním z nástrojů pro prevenci onemocnění děložního čípku.

KOUPIT

ActiveBase = proprioceptivní nástroj

Propriocepce je vnímání polohy různých částí těla, vědomé či nikoli.

Tělo je přirozeně schopné opravit své pozice díky svým reflexům pro kontrolu stability. Náš proprioceptivní systém neustále zasahuje, abychom udrželi rovnováhu, jakmile jsme v nestabilní poloze. Proto je pravidelné používání ActiveBase vynikajícím tréninkem, jak zlepšit vaše reflexy přizpůsobení a rozvíjet tak váš pocit rovnováhy. Zvýšená propriocepce výrazně sníží vaše riziko zranění.

Důkaz na rentgenu

Ve spolupráci s radiologickým centrem jsme provedli výzkum sezení na ActiveBase. Po globální analýze při aktivním sezení rozlišujeme harmonizaci krčních, hrudních a bederních segmentů. Rentgenové paprsky  zvýrazňující  pohyblivost bederní páteře a pánve se skloněním doprava a doleva při aktivitě na ActiveBase (uvolnili jsme kloub pod sedadlem, abychom vytvořili nestabilitu). Indukovaná nevyváženost pánve je řízena působením stabilizujících pánevních svalů, což přispívá k jejich posílení a odstranění bolesti zad.

Porovnání

Ocenění

Koncept ActiveBase byl vítězem Concours Lépine en 2014, za nejlepší vynález ve své kategorii.

Francouzská společnost pro medicínu, cvičení a sport- Stříbrná medaile   2. cena za design od Francouzské agentury pro průmyslový design.

V České Republice je ActiveBase novinkou, ale již brzy přijde nějaké hodnocení od zástupců z naší země. 

Kontaktujte nás

Telefon: +420 604323526

E-mail:   info@activebase.cz

Korespondenční adresa: Vodní 36, Jablonec nad Nisou, 46601

Sledujte nás